Τετάρτη 9 Μαρτίου 2011

Επόμενος αντίπαλος του Ατρομήτου οι Καρυές

Κόντρα στις Καρυές  στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρώτου γύρου, ο Ατρόμητος σημείωσε την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα (είχε προηγηθεί το 1-3 με την Δάφνη Δαφνώνα),  με σκορ 2-3, με διαιτητή   τον κύριο Στουπάκη στον μόνο αγώνα που μας διαιτήτευσε φέτος. Η ομάδα μας που είχε πραγματοποιήσει συνολικά  μέτρια εμφάνιση, έχανε δίκαια στο ημίχρονο με 0-2 με την άμυνά μας να μπάζει γενικώς και αορίστως.
Ο Παντελής Σούκας είχε μειώσει με πλασέ στο 59΄ σε 1-2 δίνοντας πρόσκαιρες ελπίδες για κάτι καλύτερο, ωστόσο οι Καριές σημείωσαν το 3-1 δέκα λεπτά αργότερα με ένα ψαλίδι του Ζώη (πανέμορφο γκολ), για να αναπτερωθούν οι ελπίδες  στο 73΄ όταν ο Νύκτας μείωσε εκ νέου με πλασέ σε 2-3.  Ο Ατρόμητος μέχρι το τέλος του αγώνα δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι το καλύτερο, απόρροια των πολλών λαθών που έκανε.