Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2010

Πάμε σαν άλλοτε

Αναγέννηση Θολοποταμίου – Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου 1-4

(Αγώνας κυπέλλου)

Σε έναν αγώνα που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας ο Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου νίκησε την Αναγέννηση Θολοποταμίου με σκόρ 4-1.

Ο νικητής αγωνίστηκε με πολλές αλλαγές στην σύνθεσή του διότι έρχεται το δύσκολο παιχνίδι με τον Κάσπακα Λήμνου την προσεχή Κυριακή.

Το σκόρ άνοιξε ο Παπαγιαννάκης στο 25οο λεπτό με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής. Έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο και έδωσε την δυνατότητα στον προπονητή του Ατρομήτου να πραγματοποιήσει δύο αλλαγές στην ανάπαυλα.

Ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά  στο 2ο ημίχρονο και καθάρισε ουσιαστικά το παιχνίδι με δύο γρήγορα γκόλ του Νύκτα Κ. Από κει και μέχρι το τέλος, χωρίς κανένα ενδιαφέρον πια, οι δύο ομάδες αναλώθηκαν σε ένα παιχνίδι χωρίς ουσία με πρωταγωνιστή τον διαιτητή του αγώνα που προσπάθησε να τραβήξει τις αποδοκιμασίες των λίγων φιλάθλων.

Στις πολλές λανθασμένες αποφάσεις του έδωσε πέναλτι υπέρ της Αναγέννησης για να διαμορφώσει το τελικό σκόρ σε 4-1.