Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2012

Καρυές - Ατρόμητος 0-1

Επιστροφή στις νίκες για τον Ατρόμητο μετά το 1-0 επί των Καρυών ύστερα από ένα πολύ μέτριο ποιοτικά ποδοσφαιρικά παιχνίδι, μπροστά σε 23!!! θεατές που αψήφησαν το τσουχτερό κρύο.
Άσχημη απόδοση στο πρώτο ημίχρονο για τον Ατρόμητο με μόνη καλή φάση, μία κεφαλιά του Δίκα που πέρασε άουτ, μετά από σέντρα του Π.Σούκα. Στο ίδιο διάστημα οι Καρυές είχαν επίσης μία καλή φάση ύστερα από ασυνεννοησία των κεντρικών αμυντικών μας με τον τερματοφύλακα.
Στην επανάληψη η εικόνα μας κάπως βελτιώθηκε κυρίως διότι οι Καρυές, επέλεξαν καθαρά αμυντικό παιχνίδι. Αρκέστηκαν μόνο στο να διώχνουν την μπάλα μακριά από την εστία του Μπαχά, ροκανίζοντας τον χρόνο όπως μπορούσαν. Είχαν πάντως μία καλή φάση στο  68΄μετά και πάλι από τραγικό λάθος της άμυνάς μας.
Ο αγώνας κρίθηκε στο 90΄όταν ο Νίκος Σέργης που εκμεταλλεύτηκε άριστα σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα, σκόραρε με προβολή. Ο αγώνας τέλειωσε στο 98΄ με τον Κουτρή να αστοχεί σε κεφαλιά από ευνοϊκή θέση.
Στο πολύ  μέτριο αυτό ποδοσφαιρικό ματς, η διαιτησία του κυρίου Πετρίδη κινήθηκε στα ίδια επίπεδα.