Τρίτη 8 Δεκεμβρίου 2015

Καλαμωτή - Ατρόμητος 0-2

Επιστροφή στις νίκες για την Ατρόμητο που είχε επιτυχημένο πέρασμα μέσα από τα Νένητα, καταβάλλοντας την αντίσταση της Καλαμωτής με 2-0.

Ο αγώνας σε γενικές γραμμές μπορεί να ήταν μοιρασμένος, αλλά στο κρίσιμο σημείο ο Ατρόμητος εκμεταλλεύτηκε άριστα αντίπαλα λάθη της άμυνας και επικράτησε δίκαια.

Σύμφωνα με την εικόνα του αγώνα θα έπρεπε να έχει προηγηθεί στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Κάλιο αργά παρά ποτέ όμως, καθώς στο 70’ η οξυδέρκεια του Π. Σούκα που εκμεταλλεύτηκε άριστα αντίπαλο αμυντικό λάθος, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Το σκορ διπλασίασε ο Κιάφα δέκα λεπτά αργότερα με κοντινό σουτ.

Καλύτερη στιγμή των τυπικά γηπεδούχων Καλαμωτούσων, ένα δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο με το σκορ στο 0-0.